12.5.1968. 24. Dinamo Velež 1:1 Opširnije
19.5.1968. 25. Radnički Niš Dinamo 2:1 Opširnije
26.5.1968. 26. Dinamo Vardar 0:0 Opširnije
16.6.1968. 27. Rijeka Dinamo 1:1 Opširnije
19.6.1968. 28. Dinamo Proleter Zrenjanin 2:0 Opširnije
23.6.1968. 29. Vojvodina Dinamo 1:2 Opširnije
30.6.1968. 30. Dinamo NK Zagreb 5:2 Opširnije

26.10.1967. 1. Varteks Dinamo 0:0 (7:8) Opširnije
17.12.1967. 2. Dinamo NK Zagreb 1:2 Opširnije

Europske utakmice

Natjecanje Datum Kolo Domaćin Gost Rezultat Opširnije
Kup velesajamskih gradova 20.9.1967. 1. kolo Dinamo Petrolul Ploiesti 5:0 Opširnije
Kup velesajamskih gradova 27.9.1967. 1. kolo Petrolul Ploiesti Dinamo 2:0 Opširnije
Kup velesajamskih gradova 15.11.1967. 2. kolo Bologna Dinamo 0:0 Opširnije
Kup velesajamskih gradova 22.11.1967. 2. kolo Dinamo Bologna 1:2 Opširnije

Prva savezna liga

Jesenske brige Horvatove bile su veće u prvenstvu nego na međunarodnom planu, jer je osvojio pokal Kupa velesajamskih gradova, a u domaćem prvenstvu dva remija i poraz protiv Hajduka bili su premršav početak. Ipak, plavi su se probijali k vrhu kojeg – senzacija broj jedan – poslije šestog kola drži NK Zagreb sa svojim trenerom Kapetanovićem.

Još je jedna briga potisnula jedan jubilej. Trojica su otišla u vojsku: Zambata, Škorić i Brnčić, pa je to umanjilo slavlje za 200. nastup Mladena Ramljaka. Potraga za novim centarforom nudila je ekspres-rješenje u Marijanu Novaku. Novak je bio kandidat broj jedan, a drugi Ražić (obojica članovi nekadašnjeg galopirajućeg malog Honveda, juniorskog sastava prvaka države 1967. u kojem je igrao i Čerček). Međutim, Novaka nikako nije prihvatila domaća publika, a Ražić je često bio u konfliktu s kodeksom profesionalne discipline.

Dinamo - Zvezda 1968.U osmom kolu je Josip Gucmirtl sjajnim udarcem pogodio rašlje gola Sarajeva, osigurao minimalnu pobjedu i na tablici postigao rijetkost: sedam klubova sa po 10 bodova, poredanih po omjeru golova. Željo je prvi, Dinamo četvrti. Kad je golovima Rore i Gucmirtla svladao (2:1) i Velež u Mostaru, Dinamo se već vinuo na drugo mjesto. Pljesak je bio posebno upućen Rori, a najviše – ljubljanskom tenku, sucu Jakšeu.

Tada u prvi plan dolazi Marijan Novak. Igra izvrsno i daje tri gola niškom Radničkom, koji je iz Maksimira otpremljen sa 5:2. Kod kuće je svladana i Rijeka (2:1) iako je bilo mučnih scena izazvanih slabim suđenjem Zečevića (nedosuđeni jedanaesterac, isključenje Pirića, itd.). No u Zagrebu su ostali bodovi, a u Zrenjaninu je sudac Gugulović pomogao Proleteru da njegov igrač Micić postigne pobjedonosni pogodak iz sumnjive pozicije.

Zvezda je na proljeće doživjela još jedan, 2:0 poraz. Miljanić je u to vrijeme skovao uzrečicu: „Dolazim u Zagreb po naslov i po novi poraz“. No, doživljavao je crne dane i na svom stadionu. Tih 2:0 izvojevali su Čerček (spretnim udarcem glavom u 54') i Gucmirtl (ubacio loptu u mrežu nakon što ju je odbio Dujković obranivši udarac Novaka). U proljeće su krenuli:

Cvek, Gračanin, Belin, Ramljak, Blašković, Čerček, Pirić, Novak, Gucmirtl, Rora.

No, nastavljeno je slabije, s bodom iz tri susreta, pa pobjedom nad Olimpijom (4:1) i opet jednim bodom iz tri dvoboja. Tek je finiš donio bogatiji zbroj, šest bodova, dovoljnih za skok na treće mjesto, ali... Zvezda je prvak, daleko odmakla.

Kup maršala Tita

Prva prepreka u kupu bio je, ponovno, varaždinski Varteks. Teškom mukom smo prošli tu prepreku, ali pod komandom dobroćudnog Ivice Horvata pali smo na drugoj prepreci – NK Zagrebu (1:2). I tako je za ovu sezonu natjecanje u nacionalnom kupu bilo završeno za Dinamo već u prosincu.

Kup velesajamskih gradova

Nakon prošlogodišnjeg senzacionalnog nastupa u Kup sajamskih gradova, u novoj sezoni i jubilarnom 10. izdanju ovog natjecanja Dinamo je u prvom kolu dobio rumunjskog predstavnika Petrolul Ploieşti. 20. rujna Dinamo je furioznom predstavom u drugom poluvremenu ispratio goste sa 5:0. Golove su postigli redom: Jukić 2, Kiš 2 i Zambata. Sastav koji je igrao: Škorić – Mesić, Ramljak, Brnčić, Pirić, Kiš, Gračanin, Rora, Jukić, Čerček, Zambata.

Sedam dana kasnije na uzvratu Rumunji su počeli snažno i već u 15. minuti poveli 1:0. Međutim, nisu uspjeli stići veliku prednost plavih iz prvog dvoboja te su do kraja postigli još samo jedan gol.

U drugom kolu izvukli smo talijansku Bolognu koja je izborila nastup u KVG-u završivši na trećem mjestu u Serie A. Sredinom studenog na stadionu Comunale Dinamo je dobrom igrom uspio sačuvati inicijalnih 0:0. Tjedan dana kasnije Bologna je priredila senzaciju na Maksimiru. Eliminirala je branitelja naslova sa 1:2. U zadnjim sekundama prvog poluvremena Helmut Haller zabio je za vodstvo gostiju. Trener Horvat je na poluvremenu zamijenio Blaškovića i Novaka sa Kišom i Mesićem te uspio u svom naumu. Već u 55. minuti Rudi Belin izjednačuje na 1:1 te Dinamo traži i drugi gol. Međutim, pred kraj utakmice Bruno Pace šokirao je Maksimir i postigao pobjednički gol Bologne.

Sastav koji se oprostio od KVG-a ove sezone: Dautbegović, Cvek, Ramljak, Belin, Čerček, Gucmirtl, Gračanin, Rora, Blašković (Mesić), Pirić, Novak (Kiš).