1.3.1970. 1/8 finala Orijent Dinamo 0:1 Opširnije
11.3.1970. Četvrtfinale Dinamo Hajduk 1:0 Opširnije
1.4.1970. Polufinale Olimpija Dinamo 3:1 Opširnije

Natjecanje Datum Kolo Domaćin Gost Rezultat Opširnije
Kup pob. kupova 17.9.1969. 1. kolo Dinamo Slovan Bratislava 3:0 Opširnije
Kup pob. kupova 1.10.1969. 1. kolo Slovan Bratislava Dinamo 0:0 Opširnije
Kup pob. kupova 12.11.1969. 2. kolo Marseille Dinamo 1:1 Opširnije
Kup pob. kupova 26.11.1969. 2. kolo Dinamo Marseille 2:0 Opširnije
Kup pob. kupova 4.3.1970. Četvrtfinale Dinamo Schalke 04 1:3 Opširnije
Kup pob. kupova 18.3.1970. Četvrtfinale Schalke 04 Dinamo 1:0 Opširnije

Prva savezna liga

Šok 1969. zaliječile su dvije stvari: osvojen je bio pehar i sa slavnim Santosom odigrano je u Maksimiru 1:1, pa je obilje događaja nekako potisnulo u zaborav tu tragediju.

Navijači 1970.Na startu bljesak Marijana Novaka. Dao je dva gola Zagrebu, borba završava 4:0. I Olimpija pada s istim omjerom.

Briljiranjem Ramljaka i Belina svladan je Hajduk 3:1 i Partizan 2:0. No tada dolazi bitka (doslovce) sa Željezničarom. Ribarova momčad igra, nasuprot Dinamovoj elegantnoj igri, oštro do te mjere da je prozvana sarajevskim Estudiantesom, aludirajući na grubu i nepopularnu južnoameričku momčad. Do neželjenih scena došlo je zahvaljujući neenergičnom sucu Tauzesu kad je isključio najprije Osima zbog prigovaranja a zatim i Fikreta Mujkića (kad je ozlijedio Čerčeka).

Poslije poraza u Skopju, slijede još četiri podjele bodova i Dinamo je treći, na vrhu su Zvezda i Željezničar. U jesenskom finišu, na bijeli maksimirski plašt (već je bio kasni prosinac) dolazi vodeća Zvezda. Opet 2:0. Glatko, uvjerljivo. Rora i Novak strijelci, a bilo bi i više da Čerček nije mlako izveo jedanaesterac i Dujković ga obranio.

Na proljeće Dinamo je slab, bez Blaškovića i Ramljaka, gubi sa Sarajevom, vraća nade pobjedom u Ljubljani. Nakon toga Miljković raduje publiku s dva gola protiv Vojvodine (izvrsno mu asistira Rora). Ali sve je to samo prividni bljesak, u Kragujevcu se osipaju nade u tren, umjesto boda 1:3 poraz. I tada momčad tone sve dublje. Gubi protiv Željezničara u Sarajevu (0:1), pa Vardaru u Maksimiru uzimaju samo bod. U Mostaru katastrofa: 0:6 – Halilhodžić daje sam četiri gola. To je već bio brod bez kompasa. Na kraju zenički Čelik i Maribor odnose bodove. Protiv Mariborčana oprašta se Rudi Belin, odlazi u Belgiju.

Kup maršala Tita

U obranu Kupa Dinamo je krenuo u Neretvi protiv istoimenog kluba i sa lakih 6:1 prošao u osminu finala. Na proljeće, početkom ožujka gostovanje na Rijeci, protiv Orijenta. Kao i prošlo proljeće, koban je bio Pirić koje je odveo plave u četvrt završnicu.

Dvoboj za polufinale, derbi protiv Hajduka. 11.3. na Maksimiru pogotkom Krasnodara Rore Dinamo je prošao u polufinale gdje ga je čekala ljubljanska Olimpija i misli su već bile uperene u finale. Međutim, na jednom od najtežih gostovanja u do doba Dinamo se poskliznuo i pao sa 1:3. Na kraju je Zvezda nakon dvije utakmice osvojila Kup.

Kup pobjednika kupova

Kao pobjednik nacionalnog kupa Dinamo je po peti put ušao u ovo natjecanje. I odmah na početku – šok. Izvukli smo prošlogodišnjeg pobjednika, Slovan Bratislava. Slovan koji je u finalu KPK-a porazio veliku Barcelonu sa 3:2. I sredinom rujna 'zlatna momčad' na Maksimiru.

Pred 15 tisuća duša stasiti vratar gostiju Vencel ima pune ruke posla, za razliku od svog kolege Dautbegovića na drugoj strani. Već u 2. minuti vodstvo modrih. Belin je pokrenuo akciju, Čerček u sprintu gurnuo loptu u sredinu gdje se Miljković prišuljao i opalio poluvisoki volej za 1:0. Do kraja još dva pogotka, glavom. Rora oba puta asistent, strijelci Novak i Gucmirtl.

Dinamo: Dautbegović – Cvek, Gračanin, Belin, Ramljak, Blašković, Čerček, Miljković, Novak, Gucmirtl, Rora.

Slovan: Vencel – Filo (Poša), Hrivnjak, Mutkovič, Horvath, Škorupa, Hrdlička (Hater), Moder, Jozef Čapkovič, Joki, Jan Čapković.

Dinamo 1970.Portugalski sudac Riberio bio je oduševljen igrom Dinama nakon utakmice: „Možete mirno spavati, vi idete dalje, u slijedeće kolo“. I tako je i bilo. U Bratislavi 0:0 i mudar nogomet plavih.

U drugom kolu opet težak suparnik – osvajač Coupe de France, Olympique Marseille. Na Velodromeu odličnih 1:1. Poveo je domaćin u 28. minuti pogotkom Loubeta, a bitan gol u gostima postigao je Marijan Čerček deset minuta prije kraja. U uzvratu raspoloženi Marijan Novak potopio je nade francuza s dva gola u drugom poluvremenu. Sastav Dinama: Dautbegović – Cvek, Ramljak, Pirić, Belin, Gračanin, Rora, Gucmirtl, Blašković, Novak, Vabec.

U četvrtfinalu, igranom na proljeće, Dinamo je sad dobio njemačkog osvajača Kupa – Schalke 04. U prvoj utakmici na Maksimiru Schalke je poveo golom Pirknera pred kraj poluvremena. Čerček je uspio izjednačiti nakon sat vremena igre, ali iskusni Nijemci postigli su još dva gola do kraja susreta. U uzvratu poraz od 0:1 i eliminacija. Ovo je zadnji put da je Dinamo igrao proljeće u europskim natjecanjima. Nadamo se da će se ubrzo to promijeniti.