kval. Lige prvaka 1.8.2012. 3. pretkolo Sheriff Dinamo 0:1 Opširnije
kval. Lige prvaka 8.8.2012. 3. pretkolo Dinamo Sheriff 4:0 Opširnije
kval. Lige prvaka 22.8.2012. Play-off Dinamo Maribor 2:1 Opširnije
kval. Lige prvaka 28.8.2012. Play-off Maribor Dinamo 0:1 Opširnije
Liga prvaka 18.9.2012. Skupina A Dinamo Porto 0:2 Opširnije
Liga prvaka 3.10.2012. Skupina A Dynamo Kiev Dinamo 2:0 Opširnije
Liga prvaka 24.10.2012. Skupina A Dinamo PSG 0:2 Opširnije
Liga prvaka 6.11.2012. Skupina A PSG Dinamo 4:0 Opširnije
Liga prvaka 21.11.2012. Skupina A Porto Dinamo 3:0 Opširnije
Liga prvaka 4.12.2012. Skupina A Dinamo Dynamo Kiev 1:1 Opširnije

Hrvatska nogometna liga

U sezonu se ušlo s gotovo istim sastavom kao i sezonu ranije. U Dinamo je iz Splita besplatno došao Duje Čop, a iz Lokomotive su stigli Marcelo Brozović i Ante Puljić. Klub je krajem kolovoza napustio Milan Badelj koji je otišao u HSV. Na klupi je krenuo Ante Čačić.

Ligaški dio sezone počeo je loše pošto smo odigrali samo 1-1 protiv Inter Zaprešića i to na domaćem terenu. Ipak, uslijedilo je šest pobjeda zaredom. 14. rujna odigrali smo 0-0 protiv Osijeka, a 22. rujna smo teško poraženi u Rijeci (3-0). U najmanju ruku loš uvod u derbi koji se igrao na Maksimiru. Sammir je odigrao odličnu utakmicu i s dva pogotka vodio Dinamo do 3-1 pobjede nad Hajdukom. Čop se također upisao u listu strijelaca protiv svog bivšeg kluba. U toj utakmici debitirao je Alen Halilović te tako postao najmlađi debitant u povijesti kluba s 16 godina i 103 dana.

Do kraja polusezone smo upisali šest pobjeda i poraze protiv Splita i Zagreba te tako dodatno utvrdili vodeću poziciju na ljestvici. Ante Čačić je zbog loših rezultata u Ligi prvaka postao bivši, a na klupu se po treći put vratio Krunoslav Jurčić.

Tijekom zimskog prijelazno roka došlo je do nekoliko promjena u rosteru - s Tonelom je sporazumno raskinut ugovor, dok je Domagoj Vida otišao u Dynamo Kiev, Adrian Calello u Sienu, a Mehmed Alispahić u Rijeku. Ipak najveći šok za Dinamove navijače bio je odlazak mladog Matea Kovačića u Inter Milan. Iz Sarajeva je stigao Said Husejinović, iz Bayer Leverkusena Zvonko Pamić te stoper Lee Addy iz Kine.

Dinamo je tijekom proljetnog dijela sezone suvereno držao vrh ljestvice i naslov proslavio pobjedom (3-1) nad Hajdukom u zadnjem kolu. Napomenimo da je nekoliko mladića iz Dinamove škole dobilo je priliku tijekom proljeća - Tin Jedvaj, Josip Ćalušić, Jozo Šimunović i Fran Brodić po prvi put su obukli modri dres u službenoj utakmici. Posebno je oduševio mladi Jedvaj koji je uz Šimunića odlično izgledao na terenu.

Najbolji naš ligaški strijelac bio je Sammir s 13 pogodaka, dok je Duje Čop zabio devet.

Hrvatski kup

Nakon 7 godina i ispadanja od Naftaš Ivanića, Dinamo je opet ispao u osmini finala.

U 1. kolu hattrickom Krstanovića pobijedili smo Vrsar u gostima s 3-0. U osmini finala izvukli smo Zadar. Na Maksimiru su gosti držali 0-0 sve do kraja prvog poluvremena. Tada na scenu stupaju Beqiraj i Čop koji dovode Dinamo u vodstvo od 2-0. Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 83. minute kada Stipe Perica smanjuje na 2-1, a tri minute kasnije mladi napadač izjednačuje rezultat i utakmica odlazi u produžetke. U 98. minuti Josip Ivančić zabija pogodak za 2-3 i postavlja konačan rezultat kojim Dinamo ispada iz natjecanja.

Liga prvaka

Nakon što smo sezonu 2011/12. završili bez boda u skupini Lige prvaka, krenuo je novi pohod na Ligu prvaka. Ali ždrijeb nas nije mazio. Već u 2. pretkolu igrali smo protiv najjačeg protivnika - bugarskog Ludogoretsa. Prvu utakmicu igrali smo u gostima i gubili 1-0 sve do kraja utakmice kada je Ante Rukavina smanjio na 1-1. Rukavina je bio junak i u uzvratu kada je postigao dva pogotka. Na semaforu je stajalo 2-2 sve do sedme minute sučevog dodatka, a onda se ukazao Domagoj Vida i zabio za 3-2 te u ekstazu doveo sve Dinamove navijače, bilo na stadionu, bilo pred TV ekranima. U trećem pretkolu igrali smo protiv Sheriffa, ali za razliku od sezone 2010/11. Moldavci su se ovog puta pokazali kao laka prepreka. Pobijedili smo u obje utakmice i tako izborili play-off fazu kao nositelji. Zadnja prepreka prije ulaska u skupine bio je Maribor. Sa Slovencima imamo tradicionalno dobar skor, a to smo potvrdili u obje utakmice. Doma smo slavili 2-1, a u gostima smo pobijedili 0-1 pogotkom Tonela.

U skupini A smo igrali s Portom, PSG-om i Dynamom iz Kijeva. U prvih pet utakmica upisali smo redom poraze uz katastrofalnu gol razliku od 0-13. Šesto kolo smo igrali na Maksimiru protiv Ukrajinaca u snježnim uvjetima. Sudac je tijekom prvog dijela čak morao prekinuti igru na desetak minuta dok se vremenski uvjeti nisu malo poboljšali. Na poluvrijeme smo otišli s rezultatskim deficitom od 0-1. Takav rezultat je bio aktualan sve do sučeve nadoknade kada je Ivan Krstanović izborio i realizirao kazneni udarac. Dinamo je ipak uspio osvojiti bod!